pátek 12. dubna 2013

Brusinkové muffiny


Sladký pozdrav z léta, pokud máte nějaké brusinky schované třeba ještě v mrazáku, klidně je využijte. V muffinech se jejich trpká, osvěžující chuť trochu zjemní a jsou moc dobré. Pro změnu zkuste přidat jiné drobné kyselé ovoce – třeba červený nebo černý rybíz. V muffinech často měním polovinu množství mouky za mouku celozrnnou.


Recept opět pochází z knihy Muffiny. Pekla jsem a fotila postup ještě v létě, teď mimo sezónu vytahuji zásoby nejen z mrazáku, ale i z fotoarchivu. :-)

Použila jsem 100g měkkého másla, 175g cukru (tmavý napůl s bílým), 2 vejce, sůl, 250g polohrubé mouky, 2 čajové lžičky prášku do pečiva, půl lžičky jedlé sody, 150ml mléka, 225g brusinek, vanilkový lusk. Opět jako u většiny muffinů smíchám zvlášť sypké a mokré přísady a nakonec lehce vmíchám brusinky. Naplním košíčky do tří čtvrtin a upeču v předehřáté troubě na 180°C, peču kolem 20-25minut.
1 komentář:

 1. Dobrý den,

  Všimli jsme si, že máte spoustu chutných receptů na vašem blogu a chtěli bychom Vám představit naši novou webovou stránku http://www.vyhledejrecepty.cz/ kde si naši uživatelé mohou vybírat z více než 140 000 posbíraných receptů. Každým dnem narůstá návštevnoť strany.
  Na stránce jsme vytvořili také žebříček Tob blogů, kde najdete všechny přidané blogy a můžete přidat i ten Váš. My zkopírujeme všechny recepty a uživatelé je pak mohou nalézt pomocí našeho vyhledávače. Tím pádem se zvýší návštěvnost Vašeho blogu. Nemusíte se obávat, vše Vám nabízíme zcela zdarma.

  Vyhledejrecepty.cz má své sesterské webové stránky na celém světě. Budeme velmi rádi když se stanete součástí této velké rodiny.

  V případě že máte nějaké otázky obraťte se na nás.

  S pozdravem,
  Tunde
  info@vyhledejrecepty.cz

  OdpovědětVymazat