čtvrtek 14. února 2013

Krajkové palačinky


Co může být více romantické, než Valentýnská snídaně? 
Nejsem velkým zastáncem tohoto svátku, dárky a radost si mohou partneři dávat kterýkoliv den v roce, ale když už, tak navrhuji uvařit nebo upéct něco dobrého a milému/milé to předložit. 
Udělá to větší radost, než kýčovité plyšové srdce.


Krajkové palačinky jsou nesmírně efektní. Zvládnete je i bez většího výtvarného nadání, stačí jen nechat ruku volně klouzat a kroužit nad pánví či palačinkovačem. Já, jakožto milovník palačinek, jsem jeden malý domácí palačinkovač dostala a využívám ho velice často. Je to na něm vidět...


Moje nejoblíbenější a nejosvědčenější těsto na palačinky se skládá ze 300g mouky (dávám buď polohrubou, nebo hladkou s polohrubou napůl), špetky soli, 3 vajec a 600ml mléka. Toto těsto mě ještě nikdy nezklamalo. 
Na krajkové palačinky ho stačí dát do lahvičky s úzkou hubičkou – je potřeba mít těsto opravdu jemně rozmíchané, bez hrudek, aby se hubička neucpávala. 
No a pak už stačí jen těsto nalévat do nejrůznějších křivek a tvarů na rozpálenou pánem potřenou kapkou oleje. Palačinky mají hodně záhybů a tak rychle osychají, doporučuji tedy je sníst opravdu rychle.Skvělé jsou poprášené skořicovým cukrem s vanilkou a přelít je můžete třeba javorovým sirupem. Nebo doplněné ovocem a smetanou.
Vypadají nádherně.Žádné komentáře:

Okomentovat