neděle 18. listopadu 2012

Dva narozeninové dorty


Moje máma slavila krásné narozeniny a byla jsem i se svými kamarádkami pozvaná na její velkou oslavu. Byly to dokonce tři oslavy v jednom. Tak jsem si řekla, že nebudu troškařit a upeču rovnou dva dorty, aby se na každého dostal aspoň kousek.

Musela jsem jako inspiraci otevřít svou novou, motivační knížku – tu jsem si slíbila jako odměnu za úspěšně složené zkoušky. Je to kniha Dorty a vyšla v edici knih od Apetitu. Je to vlastně výběr nejúspěšnějších dortů, které ve stejnojmenném časopise vyšly. Musím říct, že bylo hrozně těžké něco vybrat. Je tam tolik fantastických dobrot, a ještě krásnějších fotek.


Nakonec to (vzhledem k velké misce plné malin od babičky), vyhrál Malinový dort a ten druhý byl jednoduchý Piškotový (plněný pudinkovým krémem se šlehačkou) s jahodami.Malinový jsem ozdobila plátky růží obalených v pískovém cukru. Vypadal nádherně. Hrozně jsem se bála, jak dopadne, protože jsem ho připravovala docela na poslední chvíli a bála jsem se, že želatina v krému neztuhne. Nakonec nebyl úplně jako podle obrázku v knížce, protože tam bylo pro barvu ještě přidáno červené potravinářské barvivo. Měla jsem doma jen zelené, modré a žluté a ta by asi malinovému dortu neslušela.
Oba dorty by hlavně potřebovaly alespoň noc strávenou v lednici, namísto těch pár hodin, které jsem jim dopřála. Ale vše dopadlo dobře, dorty se snědly a chutnaly. Brzy mě čeká další narozeninová oslava. Tentokrát to bude pro jednu z mých nejlepších kamarádek. Tak to musí být něco výjimečného. Zářivého, živelného, vášnivého, jako je ona sama. Asi tam bude čokoláda... :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat