pondělí 22. října 2012

Ten pravý


Nebojte, nebude to článek o muži mých snů. Toho mám a klidně bych o něm mohla napsat tisíce slov. :-) Ale tohle je pocta kváskovému chlebu. Domácímu. Opravdovému. Tomu, co jsem dnes upekla. Nechci se vůbec chlubit, ale lepší chleba jsem v životě nejedla.

Je tak dobrý, že bych nejraději nepřestala a čichala k němu a okusovala ho až do rána.
Byl to druhý pokus s kváskem. Jsem ráda, že mě první neúspěch neodradil. A spíš se divím, že se hned napodruhé povedl. Někteří lidé tvrdí, že ten pravý se jim podařil až třeba po roce.
Ale já už nechci jíst nikdy žádný jiný než tento. Nepřeháním. Potom, co jsem rozkrojila křupavou hnědou kůrku s bílým popraškem mouky a poprvé se zakousla, začala jsem nadšeně povykovat a pobíhat po celém bytě. (Pak mě napadlo, jestli to není spíš tak trochu znepokojující. Jestli jsme z obchodu opravdu zvyklí na unifikované gumové pečivo, že nám pravý chléb připadá jako něco z jiných světů).


Za recept na kvásek vděčím dobrým lidem Z Kopce a za recept na samotný chlebík panu Cuketkovi. Díky! Odteď už žádné kupované nesmysly, ale voňavý, křupavý, vláčný, křehký, bohatý, plný a chutný kváskový klenot.

Kvásek je ovšem tvor velice nepředvídatelný a někdy mám pocit že si dělá co chce, ale žijeme spolu už asi čtyři týdny a zdá se, že nám to bude klapat. Nechci, aby mě opustil, mám ho ráda. :-)
Je jen potřeba ho hlídat, pečovat o něj a občas ho nakrmit, pak je spokojený a v klidu si roste a bublá.

O kvásku se už toho napsalo mnoho, asi nemá smysl opakovat to, co už je na webu, pokud se chcete začíst, tak doporučuji hledat u pana Cuketky, na kopci, u Maškrtnice a na dalších foodblogerů. Kvásek se dostává do kurzu - takže pečte!

Tento tedy taky příliš nevykynul, myslím, že to bylo nízkou teplotou a krátkou dobou kynutí.
Tohle byl první pokus, nenakynul a byl celkově takový tuhý a ne moc chutný, ale neodradil mě, druhý chléb a pak i ty další byly naprosto skvělé.

No a tento byl chuťově a voňavě asi nejlepší. Takhle si představuji ideální domácí chleba. Hrozně mě baví poslouchat chleba po vytažení z trouby a během chladnutí na mřížce, krásně si potichu křupe a funí. :-)


Takhle chlebík vypadá na řezu, krásně pórovitý a nadýchaný.


Žádné komentáře:

Okomentovat