pondělí 22. října 2012

Kloboukový dort


Omlouvám se, jsem špatný blogger. :-) Až teď, v říjnu, přidávám dlouho připravované články a fotky. Mám ještě nachystaných tolik obrázků a příspěvků, které je třeba roztřídit a publikovat. Slibuju, že se polepším. 

Dostala jsem v červnu (!!!) úkol, upéct krásný a originální dort pro paní učitelku mojí sestřičky. Sestra končila devátý ročník základní školy, což je důležitý bod v životě. 
Přiznám se, že to byla trochu výzva. Měl být klasický, žádné velké experimenty s korpusem. A krém měl být odlehčený a měl se v něm objevit karamel. Hlavními složkami byla tedy čokoláda, vanilka a karamel. A spousta másla.


Korpusy jsem upekla z těsta, které ráda používám, je to třené nadýchané těsto, které používám i na nejjednodušší bábovku na světě. :-) Jen když z něho dělám dort, tak ušlehám zvlášť bílky, které nakonec těsto krásně nakypří. Jsem s ním moc spokojená. Korpusy jsem dělala střídavě hnědé kakaové a světlé vanilkové. Prokládala jsem dvoubarevným lehce máslovým krémem, který byl nastavený vanilkovým pudinkem. Na každou vrstvu jsem natřela domácí meruňkovou marmeládu. Takže žádný velký experiment, ale sázka na starou dobrou klasiku. Vylepšenou pravou vanilkou.

Moc ráda zdobím dorty čokoládovými listy. Tentokrát, protože to mělo být ke slavnostní příležitosti, jsem zvolila 3 barvy čokolády. Světlou, tmavou hnědou a bílou.Na horní části byla položená křehká karamelová mřížka a z polymerové hmoty a špejlí jsme vytvořily ceduličky s nápisy. To dodalo dortu krásnou korunku.


Celý dort je potřený karamelovým krémem, a ač to nebylo předem plánováno, nakonec vypadal jako klobouk. Udělaly jsme z toho záměr a řekly: ,,klobouk dolů paní učitelko“. Myslím, že to bylo hezké poděkování za to všechno, co ta milá dáma pro mou sestru a její spolužáky udělala.

Žádné komentáře:

Okomentovat