čtvrtek 14. června 2012

Za deště


Je tady období dešťů. A už trvá nějak moc dlouho.

Ale to máme za to, tak dlouho jsme si stěžovali na hrozná sucha a že nám nic neroste, tak teď je vody až příliš. A na zahrádce se všemu dobře daří. Z naší zeleniny nejvíc plevelu. :-)
Ale ne, určitě to bouření a pršení pomohlo, dýně rostou neskutečnou rychlostí, bylinky se z malých rostlinek mění v keře a rajčata ani nestíhám zaštipovat. Jen už by mohlo trochu vylézt to sluníčko.
Inu, člověk je stále nespokojen a chce to, co právě není k mání.

Takže na zahrádku se ještě pár dní nedostanu, než to trochu oschne. Tak se teď věnuji činnostem doma a to především zužitkováním všech ovocných pokladů, kterými mě obdarovali moji drazí. Třešně od dědečka, višně od přítelovy maminky...

A protože teď všichni foodblogeři džemují a marmeládují, nemohla jsem ani já zůstat pozadu.
Udělala jsem fantastickou marmeládu právě z kombinace výše uvedeného ovoce. Je výtečná.
Protože je známo, že v třešních a višních je nejnižší obsah přirozeného pektinu, tak jsem si musela vypomoci troškou chemie a pektin k ovoci přidat, ale to nic nemění na skvělé chuti výsledku.

A jestli se mi podaří ještě ulovit košík višní, chci z něj udělat ovocné želé s velmi malým obsahem cukru, nebude sice moc trvanlivé, ale hrozně se na něj těším. Jen tak si sednu k nějakému hezkému filmu a vezmu si skleničku želé a lžičku a jak mi bude! :-)

A co děláte vy, když prší?

Žádné komentáře:

Okomentovat