pátek 18. května 2012

Výroba domácího jogurtu


Poprvé domácí jogurt. Od doby, co máme v obci mlékomat, jsem si přála dostat se k výrobě vlastního jogurtu. Nevím, proč jsem se tak dlouho odhodlávala. Asi jsem netušila, že to není vůbec těžké. Jen přijít na ten správný recept.

Pokus číslo jedna tak docela nevyšel. :-) Našla jsem na internetu jakýsi návod, ve kterém bylo uvedeno použít litr a půl čerstvého mléka a tři lžíce selského jogurtu Hollandia. To se mi zdálo málo, tak jsem požila jen litr mléka a celé balení tohoto jogurtu. Na radu v návodu, jsem skleničky se směsí schovala do peřin a nechala je v teple odpočívat a množit. Ráno jsem je vybalila a... Nic. Tekutina byla stejně řídká jako předchozí večer. Tak jsem to vzdala a zapomněla na ně.

Potom mi to nedalo a poradila jsem se s přítelovou maminkou, která už jogurty doma dělala vícekrát. Tak mi řekla, že mám použít litr mléka a dva Choceňské smetanové jogurty, samozřejmě taky s živými kulturami. Udělala jsem tedy druhý pokus, vzala jsem si na pokus kuchyňský teploměr a udržovala jsem skleničky s mlékem asi hodinu při teplotě kolem 40°C. Potom jsem je umístila na okenní parapet a nechala je v teple. Do večera byl hotový krásně hustý lahodný jogurt. Druhý den jsem si ho dala k snídani se sladkými jahodami a sušenkami.

A ten první pokus, který jsem nechala v peřinách, byl večer taky milým překvapením, nebyl tak ztracený, jak jsem se domnívala. Trošku zhoustl a použila jsem ho jako základ do těsta na výborné palačinky.

Palačinky

3 vejce
300g polohrubé mouky (lze použít napůl hladkou a polohrubou)
6 dcl mléka (nebo jogurtu naředěného mlékem)
špetka soli

Vejce rozmícháme v mléce, pomalu přisypeme mouku a přidáme špetku soli. Vzniklé těsto necháme krátce odstát, pokud by se potom zdálo příliš husté, můžeme přilít trochu mléka nebo vody. Na kapce oleje na pánvičce nebo na palačinkovači smažíme tenké palačinky. Hotové se mohou potřít máslem a poskládat na sebe. Tyhle jsou univerzální. Na sladko i na slano. Výborné jsou s domácí marmeládou, nebo s ovocem, taky s našlehaným tvarohem.

Nedávno nám přítelova sestra přivezla lahůdku z Izraele – datlovou pomazánku/marmeládu s oříšky. Je báječná. A na palačinky úplně ideální. Ve spíži mám schovanou ještě jednu, ve které je přidaná i čokoláda. Jsem zvědavá.

Žádné komentáře:

Okomentovat