pátek 18. května 2012

Sedím si tu v krajině...

Sedím kdesi na Šumavě, kousek od obce Mrákov. Na kolenou mám notebook a píšu tenhle blog.
Je docela chladno, zachumlala jsem se do teplé květované mikiny s kapucí a popíjím horkou kávu. 
A je mi skvěle. Vedle mě šplouchá voda v rybníce, sem tam sebou mrskne nějaká rybka ve vodě a dokola poletují vlaštovky. Celý ten výjev lemuje nádherná krajina, kolem dokola nic, co by ji narušovalo, žádné solární panely, žádné monstrozní elektrárny a další nesmysly. Jen zelená tráva, hebké hlavičky obilí, připomínající vlnící se samet. Na hladině rybníka se odráží modrá obloha s šedivými mraky a já mám pocit, že je tu všechno, co má být. 
Přitáhnu si rukávy trošku víc na ruce, aby mě nezábly a... myslím na jídlo. Jako pořád. Na dobroty, které uvařím, až budu doma. Zafixuji si tenhle pocit a pohled do krajiny a až budu zase v teple své kuchyně žasnout nad tím, co se stane, když se spojí pár čerstvých surovin, vybavím si tenhle moment pohody, který mě inspiruje a fascinuje zároveň.
Teď vykouklo sluníčko zpoza mraků a zalévá celou krajinu světlem a prohřívá mi záda. :-)
A na kopečku kousek ode mě stojí mezi dvěma stromy zelená lavička s výhledem na rybník. Asi se přemístím a budu se jen kochat. 

Tak přeji hezký večer.

2 komentáře:

  1. A z Mrákova na Nový Klíčov je u jedné zatáčky takový bezva přírodní koupaliště v zatopeným lomu - Lomeček se tam tomu říká. Tam jsi nebyla? Tam by se taky něco pěknýho dalo napsat třeba :) Tihlous.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Přesně tam jsme byli. V Lomečku se zatím koupat nedalo, na to ještě bylo chladno, udělali jsme si jen pěknou procházku kolem dokola. Ale bylo tam nádherně, božský klid. A ještě tam mají takovou vychytávku, jakýsi tunel, který vede hluboko do vody, takže se člověk může suchou nohou dostat na dno lomu a pozorovat ryby. To bylo něco. :-)

      Vymazat