pondělí 28. května 2012

Hospůdka U Štěpána nezklamala!

Vydali jsme se do této hospůdky, kterou si možná pamatujete z vysílání pořadu Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem, který běžel na TV Prima.

Hospoda U Štěpána je součástí ekofarmy ve Vojeticích (kousek od Sušice) na Šumavě. Chovají tam vlastní býčky, které už nemohou mít blíže restauraci.

Byl to v době vysílání pořadu dojemný díl, kdy láska k dobrému jídlu zvítězila. :-) A jeden z nemnoha, kdy to dopadlo dobře. Přiznám se, že před návštěvou tohoto podniku jsem byla dost skeptická, protože jednu z restaurací, která prošla tímto pořadem, jsme již navštívili a bohužel to provázelo velké zklamání. (Byla to restaurace U Tlustých v Lednici a Pohlreichův obličej tam ve městě visel na každém sloupu – myslím, že jemu samotnému by se to asi nelíbilo, no a zážitek z jídla byl hodně průměrný. Prostě usnuli na vavřínech a ještě vyvářeli, co se dalo, z televizního úspěchu)

Proto jsem se bála, aby tento podnik nebyl jedním z nich. A nebyl!

Tady se to opravdu vydařilo. Určitě jim pořad zvýšil návštěvnost, na webových stránkách psali, že je dobré si místo zamluvit týden, a v sezonně až tři týdny, dopředu. My jsme se poblíž ocitli vlastně spíš náhodou, tak jsme rezervaci zkusili udělat až na poslední chvíli a vyšlo to. No a měli jsme skvělý gurmánský zážitek.

Když jsme vešli do restaurace, hned se nás ujala přívětivá slečna servírka. Lístek nebyl příliš obsáhlý, na první stránce se skvěla lákavá denní nabídka. Ta nás nadchla a několik položek jsme odtud vybrali.

K pití nabízejí domácí limonády – já jsem vyzkoušela Štěpánovu bylinnou – ta byla velice dobrá, byla v ní cítit meduňka, máta, citrusy, med a další dobroty. Taky měli v nabídce domácí mošty a příjemným překvapením byla karafa kohoutkové vody, která byla dokonce i v nápojovém lístku zařazena mezi ostatní nápoje.


Krásný výhled ze zimní zahrady do krajiny.

Přítel si objednal zeleninový krém z denní nabídky jako polévku, byla chuťově velice dobrá, vyvážená a jemná, já osobně bych použila více zeleniny pro větší krémovitost, když už tak byla nazvána, ale chuťově nemůžu nic vytknout.

Já jsem zvolila Rozpečený chléb s morkovou pomazánkou. Musím říct, že něco tak lahodného jsem už dlouho nejedla! Chléb byl fantastický, křehká kůrka a střídka byla (jak by řekla moje prababička) ,,jak péchavička“ – tedy tak nadýchaná a jemná. :-)  Dva krajíčky byly potřeny pomazánkou a posypány jarní cibulkou. Fantastický předkrm a na tomto místě opravdu vhodný. Žádné Caprese, Specialita šéfkuchaře, Kuře s ananasem nebo podobné nepatřičnosti. Prostě čistá chuť bez zbytečností.

Bylo to tak dobré, že než jsem si uvědomila, že chci jídlo vyfotit, už jsem skoro všechno snědla.
Jako hlavní chod jsem si vybrala Steak z hovězího pupku s pečenými paprikami a gratinovanými bramborami. Číšník mi doporučil k tomuto masu úpravu středně propečené a byla to dobrá volba. Maso bylo velice jemné, mělo dlouhá vlákna, steak byl lehce posypán hrubou mořskou solí. Žádné další zeleninové oblohy se nekonaly a vůbec nebylo třeba. Měla jsem i tak problém celou tuto porci sníst.


Přítel si dal v této restauraci vyhlášený domácí burger. Tento byl taky z denní nabídky a byl to Bizoní burger s křenovým zelím. Opět – úžasný, nesrovnatelný s tím, co jsme doposud pod tímto názvem dostali (lepší byl už snad jen ten z malé restaurace v Oseku u Teplic). Byl podávaný v housce a s hranolkami, které k tomu prostě patří.


Dezert, který jsme toužili ochutnat, nám ,,vyfouknul“ vedlejší stůl, tak jsme vybrali druhou možnost z denní nabídky a to byla zmrzlinová variace. Po jednom kopečku od zmrzliny kávové, skořicové a makové. Skořicová byla úžasná. Všechny tyto netradiční zmrzliny byly velice dobré. Příjemné zpestření obligátních jahodových a vanilkových příchutí.Takže restauraci dávám jedničku s hvězdičkou. Protože tam si opravdu každého hosta váží a hýčkají ho. 

2 komentáře:

 1. Mňam, ten rozpečený chlieb hĺtam na diaľku :-)

  Eva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To věřím, jela bych přes celou republiku jen kvůli němu. :-) Je neuvěřitelné, jak něco tak prostého může vynášet do nebes...

   Vymazat