čtvrtek 31. května 2012

Bezinkový sirup


Všude v okolí kvetou černé bezy, tak mi to nedalo a taky jsem se vydala na loupačku. :-)
Kolem našeho rybníka, kde není provoz, který by znečišťoval krásné květy výfukovými plyny a olovem, jsme s mámou natrhaly plný košík voňavých bílých květů. Jak já tuhle vůni miluju.

A dala jsem rovnou se do výroby bezinkové šťávy. Příprava je naprosto jednoduchá. Stačí čisté, bezové květy, ideálně bez mšic a podobných broučků (zkontrolujte spodek květů, tam se ty potvory hemží nejčastěji) v množství asi 35-40 větších květů na jednu várku. Ty se namočí do 2,5 litru studené převařené vody. Nechají se odpočívat do druhého dne.

Potom je potřeba šťávu z květů scedit, zkontrolovat, zda nezůstaly ve vodě nějaké drobky květů a jen přidat 35 gramů kyseliny citronové (je to jeden malý balíček, který koupíte běžně v obchodě) a 1,5kg cukru. To vše se musí v bylinkové vodě rozpustit (podle zkušeností není třeba ani zahřívat, cukr se při občasném míchání rozpustí sám), pokud chcete proces urychlit, je možné nádobu se sirupem pomalu a velice mírně zahřát, ale jen mírně, teplota by neměla přesáhnout 30°C.

Naplnila jsem hezké skleněné lahve vzniklým sirupem a bylo to. Sirup mám schovaný v lednici a protože není nijak konzervovaný, je dobré ho spotřebovat co nejdříve. Jsou samozřejmě i další recepty a návody, kdy se dá sirup zakonzervovat a to potom vydrží třeba i půl roku nebo rok, ale co si pamatuju, tak jsme tuhle dobrotu vždycky dělali jen tímto způsobem. Sirup je tak dobrý, že asi zmizí velice brzo.
Ta vůně a chuť mi připomíná mi dětství, sirup dělávala moje babička i máma.


Žádné komentáře:

Okomentovat